PR Danışmanlık > Hizmetler >Web Danışmanlığı Site Haritası | İletişim Bilgileri
 
 
HİZMETLER    
 
 
  Web Danışmanlığı  

Web Danışmanlık , web tabanlı teknolojileri takip etmek ve firmanızın/kurumunuz için en etkili, en ekonomik şekilde kullanılmasını sağlamak; internetin sağladığı avantajları kullanarak firmanızın gücüne güç katmak, yeni ufuklara yol açmanız için sanal ortamda kılavuzluk ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İnternet kullanımının hızla artmakta olduğu ülkemizde İnternet Danışmanlığı kavramıyla daha yeni tanışmaktayız. Web sitesi olan her firma, nasıl ki bir muhasebeci ihtiyacı duymaktaysa, aynı şekilde bir İnternet Danışmanından da yardım almak zorundadır. Küçük firmaların böyle bir ihtiyacının olmadığını düşünenler yanılmaktalar. Belki de en büyük talep onlardan gelmeli? Zira kısa sürede potansiyel müşteriler tarafından tanınmak , reklam maliyetlerini düşürmek, satışları arttırmak ancak web sitesi yardımıyla olabilir. Küçük işletmelerin (KOBİ) İnternet Danışmanı ihtiyacı farklı , büyük işletmelerinki farklıdır.

Eğer bir firma büyük hacimli bir faaliyet içinde ve sitesini aktif olarak kullanıyor, yurtdışı pazarlarda iş alanları yaratmaya çalışıyorsa bir İnternet Danışmanına ihtiyaç duyması kaçınılmazdır. Gerçek kişilerin bile günümüzde sigorta danışmanı, hukuk danışmanı, finans danışmanı gibi konusunda uzman kişilere ihtiyaç duydukları düşünüldüğünde konu daha da netleşmektedir.

İnternet Danışmanı sanılanın aksine site içerisinde güncelleme veya değişiklikler yapan kişi değildir. Bir İnternet Danışmanı’nın asli görevleri “sitenin tasarımının optimum olmasını sağlamak, dünyadaki arama motorlarında bulunurluğu sağlamak, site istatistik raporlarını hazırlayarak bunların raporlamasını yapmak” (search engine optimization SEO )şeklinde sayılabilir.

 

2011 © PR Danismanlik
 
Silverturk İnternet Teknolojileri